Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kurum Hakkında

  Konumu

  Isparta E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Davraz Mahallesi Çevre Yolu Altında şehir merkezine 1,5 km Adliye Sarayına yaklaşık 3,5 km. uzaklıktadır.

  Yerleşimi

  Isparta E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 1977 yılında hizmete girmiş olup, Kurumumuz toplam 71.153,5 m2 sha üzerine kurulu olup 9.373 m2 lik kısmında kurum binası bulunmaktadır. İhata duvarı vardır. Ceza İnfaz Kurumumuz 5 bloktan oluşmaktadır.

  Kapasite

  Isparta E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzun kapasitesi 1000 kişiliktir.

  Beslenme Olanakları

  Kurumumuzda bulunan fırın tarafından günlük olarak ekmek, simit ve poğaça üretilmekte ve hükümlü/tutuklulara dağıtılmaktadır. Kurumumuz mutfak teşkilatına sahiptir ve günlük üç öğün ortalama 3-4 çeşit yemek hazırlanmakta ve personel ve hükümlü tutuklulara hijyen kurallarına uygun olarak servis edilmektedir.

  Annesinin yanında kalan çocuklar ve çocuk tutuklular için standart öğünlerdeki porsiyonlara ek olarak meyve, çikolata, yoğurt ve süt dağıtımı yapılmaktadır.

  Kurumumuza bağlı fırın ve mutfak düzenli olarak Tarım İl Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri tarafından denetlenmektedir.

  Ayrıca hükümlü ve tutuklular, İşyurdu müdürlüğümüze bağlı kantinden çikolata, bisküvi, süt, reçel, meşrubat, ton balığı, hazır kavurma, baklava ve ramazan ayı boyunca ramazan pidesi gibi gıda maddelerini de satın alabilmektedirler.

   

  Sağlık Olanakları

  Kurumumuzda, 7/24 esasına göre görev yapan sağlık birimimiz (revir) bulunmaktadır. Bu birimimize bağlı çalışan bir adet muayene odası, bir adet yataklı servis, bir adet diş polikliniği bulunmaktadır.

  Sağlık birimimizde bir aile hekimi, bir diş hekimi ve yeteri kadar sayıda sağlık memuru görev yapmaktadır.

  Ayrıca hükümlü ve tutukların gerekli durumlarda hastanelere ivedilikle sevki sağlanmaktadır.

  Herhangi bir rahatsızlığı olan hükümlü ve tutuklular tüm sağlık imkanlarından ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

   

  Spor Olanakları

  Kurumumuzda standart halı saha boyutlarında bir adet açık halı sahamız bulunmaktadır. Halı sahanının olduğu bölgede bir adet de 60 kişilik, üstü kapalı, cepheleri açık tribün bulunmaktadır.

  Hava ve güvenlik koşullarının uygun olması durumunda müraacatı olan hükümlü ve tutuklular gerekli güvenlik önlemleri altında halı sahadan ücretsiz faydalandırılmaktadır.

  Eğitim ve Manevi Gelişim Olanakları

  Kurumumuzda çok sayıda derslik, bir adet kütüphane, bir adet manevi rehberlik odası bulunmaktadır.

  Eğitim servisimizde 2 adet kadrolu öğretmen sürekli çalışmakta ve halk eğitim görevlendirmesiyle gelen branş ve sanat eğitmenleri dönemsel olarak görev yapmaktadır.

  Ayrıca manevi rehberlik birimimizde kadrolu olarak 2 adet vaiz görev yapmakta ve istekli hükümlü ve tutuklulara dini anlamda destek olmak amaçlı görüşmeler yapılmaktadır.

  İstekli hükümlü ve tutuklulara okuma yazma, bilgisayar kullanımı, resim, kur'an-ı kerim kursları verilmektedir.

  Kurum bünyemizde düzenli olarak konferanslar, anma günleri, sinema etkinlikleri düzenlenmektedir. Ayrıca milli ve dini bayramlarla ilgili konferans, gösteri ve dinletiler yapılmaktadır.

  Kurumumuzda her oda ve koğuşta merkezi yayın alan TV bulunmaktadır. Merkezi yayında eğitim için ayrılan bir kanalda düzenli olarak öğretici filmlerin yayını yapılmaktadır.

  Ayrıca hükümlü ve tutuklular kurumumuzda olmayan bir kitabı Halil Hamit Paşa kütüphanesinden talep edebilmekte ve kendileri için kurumumuz tarafından tahsis edilmektedir.

  Adres

  Davraz Mahallesi 142 Cadde No: 87 Merkez/ISPARTA

  Telefon

  0246 224 34 88 - 0246 224 35 89

  FAKS: 0246 224 3436

  E-Posta

  isparta.etcikisaretadalet.gov.tr