Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü
  16.11.2023

  ATA'MIZI SAYGIYLA ANDIK

   

   

              Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışını 85'inci yıldönümü dolayısıyla 10 Kasım Atatürk'ü Anma töreni düzenlendi.

              Törene Kurum Müdürü Sacit Bilici, Kurum 2. Müdürleri İlhan Kaya, Özay Başak, Kurum Personeli, Jandarma Bölük Komutanı Mustafa Oğuzhan, jandarma personeli ile Mürşide Ermumcu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin stajer öğrencileri katıldı.

  Ceza infaz kurumu önünde, saat 09:05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler ve sunumlar ile sürdü. Mürşide Ermumcu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oratoryo gösterisi, jandarma personeli tarafından okunan şiirler duygu dolu anlar yaşandı.

   Ayrıca kurum konferans salonunda tutuklu ve hükümlülere Süleyman Demirel Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Tuğrul Otaç tarafından Atatürk’ü Anlamak konulu konferans düzenlendi. Öğretim Üyesi Tuğrul Otaç konuşmasında “Atatürk idealist bir liderdi. En büyük ideallerinden birisi de milli sınırlarımız içinde milli birlik ve beraberlik duygusuyla kenetlenmiş uygar bir toplum oluşturmaktı. Atamız mensubu bulunduğu ulusu için canını ortaya koymaktan hiç çekinmedi. Her türlü zorluğa katlanarak kendini ulusuna adadı. Değişik cephelerde ön saflarda savaştı. Kurtuluş mücadelesinin ardından yürütülen çalışmalarla ülkemiz Atamızla büyük bir çağ atlamıştır. Bizde Vatanını en çok seven görevini iyi yapandır. sözlerine uygun olarak görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz”  sözleri ile konuşmasını tamamladı. Atatürk ve 10 Kasım isimli sinevizyon gösterimi ile program sona erdi.

  Adres

  Davraz Mahallesi 142 Cadde No: 87 Merkez/ISPARTA

  Telefon

  0246 224 34 88 - 0246 224 35 89

  FAKS: 0246 224 3436

  E-Posta

  isparta.etcikisaretadalet.gov.tr